Lover-rover

No matter who broke your heart and how long it will take to heal it…
You wouldn`t pass through it without your bike… Just keep spinning!
O mojej pasji do 28 calowych kół i czerwonej owijki. Blog o mojej szosie.

Johnny G.

Twórcą i pierwszym instruktorem programu Spinning był Johnny G., czyli Jonatan Goldberg. Pod koniec lat 80` ustanowił rekord w ultrakolarskim maratonie – przejechał 554 mile w 29 godzin i 46 minut BEZ POSTOJU! Konkurencję zostawił 4 godziny za sobą. Zaczął przygotowania do następnego wyścigu po USA: „The 3100 mile Race Across America”. Wtedy podobno jego żona powiedziała: „Stop!” Spodziewali się dziecka, a on spędzał całe danie na treningach. Miała powiedzieć: „Nie będziesz już jeździł. Na co on: „Ale ja muszę!”. „To jeździj w domu!” – powiedziała.

I stało się! Johnny opracował i skonstruował rower stacjonarny, który potem opatentował jako „Johnny G Spinner”. Wedle życzenia żony – zaczął jeździć w domu. Dla prezentacji roweru zaprosił jednego kolegę, potem drugiego, potem skonstruował kolejny rower, dołączyli kolejni znajomi, ktoś dorzucił muzykę dla zabawy. I tak, w wielkim skrócie, powstał program Spinning.

Spinning jest przeniesieniem kolarstwa halowego na salę fitness. Johnny G przeniósł na salę jednak coś więcej – pasję do motywowania ludzi w ich wysiłku, wyjścia poza tylko spalanie kalorii…Spinning ma zapewnić harmonię ciała i umysłu w tym nieraz jakże potężnym wysiłku! A rezultatem tego  ma być radość, jaką doświadcza każdy uczestnik Spinning – wychodzi z zajęć z poczuciem, że oprócz  barier sportowych jakie pokonał, zmieniło się też coś w jego myśleniu. Zajęcia Spinning przede wszystkim motywują do tego, żeby wychodzić poza własne możliwości fizyczne; program ma przekonać, że w codziennym życiu też tak może być… Spinning ma inspirować – do odwagi, by przekraczać własne możliwości, próbować więcej i nie bać się!

To respect yourself, make your life CELEBRATION. You have the power! Never stop believe Who You Are! You are incredible!” – słyszeliście kiedyś taki leitmotiv na jakichkolwiek zajęciach fitness?;)

Spinning był absolutnie innowacyjnym programem treningowym, który jak żaden inny wcześniej nie niósł za sobą tak porywającej filozofii wysiłku fizycznego dostępnej dla zwykłego człowieka! Spinning może uprawiać każdy, w każdym wieku i o każdej wadze. U podstaw tej filozofii leży przekonanie, że Spinning może zmienić Twoje życie…

Sposób Johnny`ego G motywowania ludzi na zajęciach może być uznany za kontrowersyjny. Sposób mówienia i wpływania na ćwiczących ma coś z wątku sekty Spinning, jak nie-uprawiający Spinning często nazywają uprawiających-Spinning. Są instruktorzy Spinning, którzy podążają za takim sposobem motywowania, są i tacy, którzy trzymają się od niego z daleka.

„Mam nadzieję, że Twój anioł uśmiecha się do Ciebie” – powiedziane przez jego córkę; powtarzanie, że „Wszystkie Twoje marzenia mogą się spełnić”; zachęcanie „Inwestuj w siebie!” albo pocieszanie „Ciesz się rowerem, jakby nie było to trudne na początku” – proste przekazy o donośnym ładunku emocjonalnym są czymś zupełnie naturalnym w programie Spinning. Znajdzie się multum ćwiczących, którzy potrzebują takiego motywatora, ale są i tacy, którzy to wyśmieją bez zastanowienia.

Jakby nie było, Johnny G jest niewątpliwie Fitness Bohaterem Wszechczasów.


Komentarzy: 2
  1. AnnConstance napisał(a): 16 stycznia 201213:57

    Bardzo fajnie napisane! Ciekawi mnie jaka był ahistoria stepu ;)

  2. marylapersona napisał(a): 16 stycznia 201219:28

    Od czego mamy internet;)

Zostaw swój komentarz

Unable to load the Are You a Human PlayThru™. Please contact the site owner to report the problem.