Lover-rover

No matter who broke your heart and how long it will take to heal it…
You wouldn`t pass through it without your bike… Just keep spinning!
O mojej pasji do 28 calowych kół i czerwonej owijki. Blog o mojej szosie.

Bydzia

Bydgoszcz. Mój dawny współlokator mówił pieszczotliwie o swoim mieście – „moja Bydzia”. Dlatego chciałam ją zobaczyć.

Zalogowałam się w tajemniczej domowej noclegowni „Pod Wierzbami” (http://www.noclegbydgoszcz.dormire.pl/). 1000 książek do czytania, dziesiątki obrazów do podziwiania… Stare, zabytkowe meble, duże komody, lśniące szafy i te klimatyczne półki, półeczki, które Karola będzie kiedyś miała w swoim domu.

Tu mogłoby powstać wiele blogowych tekstów.

Z tamtej epoki.

Doświadczenie dnia poprzedniego nakazało przed jakąkolwiek wyprawą, najpierw kupić zapasową dętkę. Malutki sklepik na Grunwaldzkiej – brak, bo szef takie dętki to tylko dla specjalnych klientów sprowadza. CH Rondo w Bydgoszczy, Go Sport – brak. Bo sezon się kończy, niedługo wchodzą narty (sic!). Pan kieruje mnie do Centrum Rowerowego na Fordońską. (http://www.centrumrowerowe.pl/Pages/Onas.aspx).

Duży sklep rowerowy, jeszcze świeżo położone białe płytki, dopiero, co odpakowany sprzęt. Sklep przeniósł się niedawno; fajna obsługa, sprytni panowie i duży wybór wszystkiego. W serwisie Pan dokręca mi śrubkę gdzieś, mówi – O, wózek trochę ucierpiał. Po 5 minutach już wydobrzał;) Objechałam Bydgoszcz rekreacyjnie, zjadłam w „Sami Swoi” na Rynku, przejechałam wzdłuż bydgoskiej Wenecji, zachwyciłam się polaną przed Operą na której wylegiwało się miasto żądne słońca. Rzuciłam okiem na miasto z perspektywy największej i najbardziej zatłoczonej aorty miasta, Grunwaldzkiej i Fordońskiej. W Bydgoszczy było po prostu spokojnie. Do Torunia nie pojechałam, bo dopiero o 16-stej miałam przymocowaną do rowera dętkę. Za późno już na 50 km tam i z powrotem. Bydgoszcz będzie kojarzyć mi się z romantycznym deptakiem wzdłuż kanałów, galeriami handlowymi i kosmicznymi budowlami kościołów.

Gdybym mieszkała w Bydgoszczy chodziłabym do Opery. To królowa miasta.

Bydgoska Wenecja.

I zakochani za mną.

 

Królowa miasta.


Komentarzy: 0
Zostaw swój komentarz

Unable to load the Are You a Human PlayThru™. Please contact the site owner to report the problem.